Warsztaty Przedsiębiorczości Akademickiej w Uniejowie

Opublikowano w July 22, 2014
Napisany przez admin2
Uczestnicy WPA w Uniejowie
W dniach 3 – 8 lipca 2014 r. Uniejów gościł badaczy z ośrodków naukowych z całej Polski. Łódzkie Porozumienie Doktorantów we współpracy z Krajową Reprezentacją Doktorantów zorganizowało w uzdrowisku Warsztaty Przedsiębiorczości Akademickiej. Szkolenia i prelekcje adresowane były do młodych naukowców z różnych dziedzin.
Doktoranci doskonalili swoje kompetencje miękkie pod okiem profesjonalnych trenerów. Opanowywali tajniki skutecznej prezentacji, metody radzenia sobie ze stresem, sposoby efektywnej pracy w grupach oraz taktyki realizacji wyznaczonych celów. Uczestnicy poznali zasady ubiegania się o finansowanie badań w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki oraz dowiedzieli się w jaki sposób można wziąć udział w programach i projektach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z Departamentem Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, ponieważ region wspiera młodych naukowców. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego.
7 lipca doktoranci spotkali się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz z przedsiębiorcami z branży kosmetycznej, farmaceutycznej i medycznej. Wspólnie dyskutowali o możliwościach komercjalizacji wyników badań oraz o pokonywaniu barier dzielących środowiska biznesowe i naukowe. Ostatniego dnia naukowcy prezentowali na forum wyniki swoich badań w formie prezentacji ustnych i posterów.
Organizatorzy Warsztatów Przedsiębiorczości Akademickiej planują organizację kolejnej edycji wydarzenia w Uniejowie w 2015 r.

Autor: Barbara Kilijańska
© Copyright 2012 by Łódzkie Porozumienie Doktorantów. All rights reserved.